خانه / دفاع مقدس / فیلم/ دفاع مقدس/ شهید دانشجو یدالله صادقی

فیلم/ دفاع مقدس/ شهید دانشجو یدالله صادقی

متن وصیتنامه شهید دانشجو یدالله صادق. محل تولد: شهرستان الشتر/ محل شهادت شلمچه عملیات کربلای 5

بسم الله الرحمن الرحيم

 وصيت نامه برادر حقير شما يدالله صادقي را در تاريخ  5 /5/65را به عنوان وظيفه و تكليف شرعي مي دانم شروع مي كنم

 ” الذين امنوا و هاجروا وجاهدوا في سبيل الله باموالهم وانفسهم ،اعظم درجة عندالله،و اولِِيك هم الفائزون “

آنانكه ايمان آوردند واز وطن هجرت گزيدند و در راه خدا به مال و جانشان جهاد كردند ، آنها نزد خدا مقام بلندي دارندبالخصوص رستگاران دو عالمند.

با سلام ودرود فراوان به پيشگاه ولي عصر (عج)كه در جبهه هاي حق عليه باطل پيشاپيش رزمندگان دلير و شجاع رهبريت مي نمايند ‍،از خداوند عظيم الشآن التماس مي كنيم كه هرچه زود تر فرجش را نزديك گرداندو حكومت اسلام را در اين جهان پياده كند كه آرزوي هر مسلمان مي باشد،وسلام به حضور اين عالم بزرگوار واين ابراهيم زمان بت شكن تاريخ ،امام امت حضرت آيت الله خميني كه وجودش باعث شوكت ، جلال و بزرگي مسلمانان جهان مي باشد .

                                  از خداوند طلب آمرزش ومغفرت مي خواهيم،

و سلام به تمام ارواح طيبه ي شهدا از صدر تا كنون ومعلولين ومفقودين واسراء كه براي ما غيرت و شوكت به ارمغان آورده اند از خداوند بزرگ مي خواهيم كه اينها را بيامرزدوسلام به حضور برادران و خواهران هميشه در صحنه،عرض مي كنم كه بايد صبر و استقامت[داشته باشيد] و مستحكم باشيد،در مقابل مشكلات هميشه مقاوم واستوار باشيد و تقوا پيشه كنيد وامام را تنها نگذاريد و جبهه ها را گرم نگه داريدو وحدت داشته باشيد و از اختلاف دوري كنيدكه كار شيطان است ومن به عنوان يك برادر كوچك شما كه احساس وظيفه مي كنم مي خواهم چند كلمه اي از درون هر بيدادگري باشد با شما برادران و خواهران صحبت كنم وصحبتم اين است كه از صدر اسلام هميشه دو فكر و دو جبهه وجود داشته است و حال هم در مقابل هم مي بينيم اين دو مكتب و [دو] مذهب كه يكي توحيد حقيقي است كه جهان وهستي بر مبناي آن استوار است و انسان موحد ، انسان پيشتازيست كه قسط و عدل را بر قرار سازد و زندگي پهناور وجاويد را پس از مرگ كه سعادت براي پرهيزكاران ميباشد [را انتخاب كند] ،اما مكتب و مذهب ديگري كه مي بينيم يك مكتب غلط وباطل است كه پس از مرگ بر عذاب وسختي براي انسانهاي حيوان صفت وبي تفاوت كه نمي دانند از كجا آمده اند وكجا مي خواهند بروند، ما مي خواهيم بدانيم كه انسان بايد خودش را ارزيابي كند و تشخيص بدهد كدام را بايد انتخاب كند ،زندگي [و]سعادت پس از مرگ مي خواهد يا زندگي تلخ پر عذاب؟!

اگر جزء آن دسته باشيم كه سعادت را در گرو اخلاص وپاكي]بدانيم[ ودرستي را انتخاب كنيم بايد تلاش [كنيم]و زحمت بكشيم ،]پس [بدانيد ومطمئن باشيد كه موفق وپيروزيدو اگر جزء آن دسته باشيم كه بي تفاوت و بدون هيچگونه احساس وظيفه اي ] از كنار مسئوليت ها ميگذرند[ ،اينها طبق كلام خدا در عذابند.

واما سخن من با آن دسته اي مي باشدكه دم از مسلماني مي زنند ولي طبق اسلام كار نمي كنند و بدانيد كه در قرآن داريم،خداوند مي فرمايد اي كساني كه ايمان آورده ايد خيال نكنيد[هدف از آفرينش شما و هستي فقط دنياست و] ديگر كارتان نداريم وبعد ميفرمايد بعد از اين كه ايمان آورديد شما را امتحان و آزمايش ميكنم كه ما مشاهده ميكنيم آنها با خدا دروغ ميگويند وبه خود لطمه ميزنند ، كار خداوند حساب شده و دقيق است و از هر گونه كاري كه به نظرمان مي رسد آگاه و داناست.

عزيزان بدانيد كه بيهوده به اين دنيا نيامديم كه هر كاري انجام دهيم حساب نمي شود ،نه! اين نيست همان طوريكه خداوند اسم ونام شما را در ميان حيوانات ودر جهان هستي خليفة الله گذاشته است پس بيهوده نيامده ايم كه در اين دنيا سرگرم باشيم ، وظيفه من و تو بيش از پيش سنگين است كه بدانيم ، و بايد مواظب باشيم كه در پيشگاه خداوند رو سياه و شرمنده نشويم و در مقابل شهدا و مفقودين سر به زير نبا شيم ،بايد ما هم به حد توانائي براي اسلام كار كنيم و كارمان زماني پيش مي رود كه وحدت واتحاد[جمعي]داشته باشيم .اگر آمده ايم كه تفرقه بياندازيم،و اتحاد مسلمانان را از هم جدا كنيم جزء آن دسته هستيم كه از رحمت خدا به دور هستند .

رحمت و نعمتي كه ماداريم در اين مقطع از زمان خيلي بالا و بلند است اگر قدرش را بدانيم ،خلاصه آگاه و هوشيار باشيد كه از صراط مستقيم كه راه الله ميباشد منحرف [نشويم] و سقوط نكنيم خيلي ها در بين من و شما بودند ،چه آشنا و چه غير آشنا كه رفتندآنها ميدانستند كه دنيا جاي ماندن نيست و آنها (شهدا)سبقت گرفتند و رفتند ،ما هم بايد پا جاي پاي آنها بگذاريم و راه آنها را ادامه بدهيم و از قفس آزاد شويم و به سوي خداي خود بشتابيم.

ولي ما از حسين(ع) درس آموخته ايم و پيرو خط حسين(ع)و ادامه دهنده ي راه حسين هستيم بايد برويم تا رفع فتنه از جهان با يزيديان تاريخ بجنگيم و ارزشهاي والاي اسلام و قرآن را در جهان پياده كنيم و با خداي خود پيمان مي بنديم كه تا زنده هستيم مي جنگيم و نمي توانيم ظلم و ذلت را بپذيريم .

و اما مي خواهم به شما بگويم كه شايد چند بار باشد كه خداوند توفيق داده به سوي جبهه هاي  جنوب و غرب بروم و رفتم و با خداي خود راز و نياز كردم كه مرا هدايت كند و لطف اوبالاتر از اين است  كه بگوئيم حالا كه خدايا! خودت از همه آگاه تر ودانا تر هستي كه فقط بخاطر رضاي تو آمده ام و جز به تو به كسي اميد ندارم مرا نا اميد نكن كه انچه رضاي توست كه همان راه حسين است نصيبم بگردان .خدايا! اول مشتاق [ديدار]تو هستم كه دوستت دارم ،مرا بپذير ولطف وبزرگي تو خيلي زياد است . خدايا! اي محبوب عزيزم ،قبولم كن كه بيايم به سوي تو و صورتت را از من بر نگردان . خدايا!عاشوراي امام حسين(ع)نزديك است ،به خون مطهر هفتادو دوتن كه در در صحراي كربلا بي كس در آن سرزمين به خاك و خون غلطيدند قبولم كن تا در مقابل آنها روسياه نباشم .

اما اي پدر و مادربزرگ و مهربانم !و اي برادران و خواهران عزيزم ،بدانيد كه من بارها پيش شما افسوس مي خوردم كه چرا خداوند مرا قبول نميكند كه به سويش بروم حالا هم ميدانيد كه ماندنم در خانه برايم سخت و سنگين است من خودم اين راه را انتخاب كردم و هيچ كس مرا به اين راه نكشانده جز خداي خودم و آگاهي ايي كه داشتم و رفتم ، حالا از شما ميخواهم كه اگر توفيق يافتم و شهيد شدم اصلا” ناراحت نباشيد و صبر و استقامت پيشه كنيد كه پسر شما با آگاهي و با ديد و بصيرت رفته است و شما بايد افتخار كنيد كه در راه حسين (ع) رفتم ، با عشقي كه در سينه ام و در قلبم مي جوشيد ، رفتم .

و پدر و مادر عزيزم! اگر كسي نبودم كه براي شما خدمت و اطاعت كنم ،اما از خداوند ميخواهم كه [به خاطر او ] شما مرا حلال كنيد و [از من] گذشت كنيد كه انشا الله اگر مرا قبول كرد و شهيد شدم ،شما را [در قيامت] شفاعت ميكنم .و برادران عزيزم !هر چند من كمتر از آنم كه به شما نصيحت كنم اما بر حسب وظيفه اي كه دارم خدمتان عرض مي كنم ، راهي كه من رفتم راه امام حسين (ع) ست ، راه شهداي تنگه ي چزابه و حاج عمران و جزيره ي مجنون و شهداي غرب و جنوب است ، براي شما هيچگونه ناراحتي نباشد كه رفتم ، اگر دررختواب ميمردم شايد افسوس مي ورديد و حالا بايد افتخار كنيد كه خداوند توفيق شهادت نصيبم كرده . من با عشقي كه از حسين دارم و اين راه را تخاب كردم و تا قطره ي خوني كه در بدن دارم مي ايستم و مي جنگم و شما اي خواهران ، شما هم بايد صبور واستوار باشيد و مانند زينب كه ظهر كربلاي عاشورا هفتاد و دو تن از ال عزيزان ،كه همه از  يك جا بودند در راه خدا شهيد شدند و زينب در مقابل آنها چنان محكم و استقامت به خرج داد كه اصلا” كسي را در راه خدا نداده است بايد محكم و پايدار باشيد و هميشه به يا  خدا و ذكر خدا را به جا آوريد … بار خدايا مرا جزء كساني قرار بده كه با اولياء خدا دوست و همراه آنها باشيم ، خدايا به ما توفيق بده كه در كربلاي حسين كه بار ديگر چادر و خيمه هاي سوخته شده ي امام حسين (ع) را بر پا كنيم و در حرم آن حضرت اسلام را در آنجا پياده نماييم …خدايا ما را ثابت قدم و پايدار كن تا  راهي را  كه اولياء و معصومين و شهداءانتخاب

كردند ما هم انتخاب كنيم.

والسلام عليكم و رحمةالله و بركاة

5/5/1365

يدالله صادقي

width=”640″ ></iframe>

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا